Článok

Podporte príbeh jedného miesta 2% z vašich daní

“Miesto, kde vás s radosťou vítajú a tešia sa, že ste tam – to potrebuje z času na čas zažiť každý.

        Peter Grivalský, prvý koordinátor Face Clubu

Ubehlo viac ako 10 rokov odkedy skupina mladých ľudí oslovila vtedajšieho primátora JUDr. Štefana Bieľaka s túžbou mať PRIESTOR pre deti a mladých. K hŕstke nadšencov sa pridalo množstvo ďalších a s podporou mesta zrekonštruovali priestory nad starou lekárňou a otvorili Face Club. Miesto pre deti a mladých, kde môžu tráviť svoj čas a kde sa ich voľný čas môže stať plnohodnotným. „Pamätám si na deň, kedy sa Face Club otváral. Ako som stála vzadu pri dverách a pozorovala ľudí na pódiu, prestrihávali pásku a vo mne bola veľká zvedavosť, čo sa po tomto momente udeje. Musím priznať, že to, čo sa udialo, bolo pre môj život kľúčové. spomína Miriam Šelepová, pracovník s mládežou v rokoch 2017 – 2019. Oficiálne otvorenie Face Clubu bolo v marci 2011.

Ľudia dávajú miestam zmysel. A takto to je aj pri Face Clube. Počas 10 rokov sa tu vystriedalo približne 100 rôznych dobrovoľníkov, ktorí napĺňali a napĺňajú miesto priateľstvom, radosťou, zábavou, ale aj zodpovednosťou, spoluprácou a ochotou pracovať na sebe samom. Matúš Monka, jeden z prvých dobrovoľník spomína na časy vo Face Clube: Čo však bolo mojím najväčším obohatením, ktoré mi klub dal, bolo DOBROVOĽNÍCTVO. Aj predtým ako klub vznikol som rád nezištne pomáhal ľuďom a v klube som mohol a stále môžem túto túžbu rozvíjať. Som presvedčený, že dobrovoľníctvo chcem vštepovať aj do sŕdc  mojich synov ako svedectvo pre svet, že dobrota a láska nevymreli.” 

Okrem slovenských dobrovoľníkov sa vo Face Clube vystriedalo aj 8 zahraničných dobrovoľníkov z Nemecka, Francúzska, Portugalska, Lotyšska a Fínska, ktorí dokázali miesto obohatiť svojou kultúrou, jazykom a v neposlednom rade samým sebou. Dobrovoľníctvo vo Face Clube mi prinieslo veľa rôznych skúseností, emócií a dobrodružstiev. Získala som nové priateľstvá a tiež moju slovenskú rodinu. Som veľmi vďačná za túto dobrovoľnícku príležitosť!”. Zanda Bembere, dobrovoľníčka z Lotyšska. Získal som množstvo nových zručností, tiež skúsenosť z reálneho sveta a vplyvu naňho”. Pierre Doranjo, dobrovoľník z Francúzska.

Všetko, čo sa nám za tých 10 rokov podarilo, všetky aktivity, akcie, projekty, všetko sa udialo preto, že mladí dostali možnosť a priestor meniť svet okolo seba.  “Niekedy som sa sám seba pýtal ako to bolo len možné, že za tak krátky čas som dostal tak veľa. Odpoveď je jednoduchá, dal som do toho celé svoje srdce a energiu a Boh mi to vrátil násobne viac. Marek Šajty – dobrovoľník.

Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli, ďakujeme za dôveru, podporu a nadšenie. Ďakujeme mladým, ktorí boli ochotní dať svoj čas, niečo zo seba a byť dobrovoľníkmi a v neposlednom rade “Ďakujem Face Club za všetky lekcie. Bol si dobrý učiteľ” (Anton “Tonny” Kováčik, bývalý koordinátor Face Clubu).

V našich túžbach vytvárať priestor pre deti a mladých chceme zotrvať a posúvať sa. Uvidíme, čo prinesie ďalšie desaťročie, jedno je však isté, mladí tu budú stále a my tu chceme byť pre nich.

S týmto poslaním nám môžete pomôcť aj vy. Pýtate sa ako? Veľmi jednoducho. Darujte nám 2% zo svojich daní a podporte tak našu prácu s deťmi a mladými nielen v našom meste, ale aj celom regióne. 

Postup podpory je veľmi jednoduchý, stačí sa držať 3 nasledujúcich krokov:

  1. požiadajte svojho zamestnávateľa o Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov,
  2. vypíšte predvyplnené Vyhlásenie o poukázaní dane pre naše občianske združenie, ktoré nájdete v prílohe tohto článku,
  3. obe tlačivá následne vy alebo váš zamestnávateľ odovzdajte do 30. apríla príslušného roka osobne alebo poštou na ktorýkoľvek daňový úrad alebo daňový úrad príslušný podľa trvalého pobytu.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na office@ozexpression.sk alebo v správe na našom Facebooku.

Ďakujeme!

Aj vďaka vám môžeme byť k mladým ľuďom ešte bližšie.

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO_2021

Potvrdenie2021_2%

DVE PERCENTÁ_Pokyny

, ,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu