ČlánokPodujatiePôjd

Teen Akcelerátor – vzdelávanie ktoré ma šťavu

Víkend plný zážitkov, smiechu, hrdinstva a prekonávania výziev

V rámci projektu Príležitosť rásť sme pozvali tínedžerov na dobrodružný víkend Teen Akcelerátor. Vzdelávanie sme realizovali v poradí už tretí krát a opäť sa potvrdilo, že ide o veľmi dobrý a užitočný program. Zúčastnili sa ho žiaci 7., 8. a 9. ročníka zo Spišskej Belej a dvaja žiaci zo Spišskej Novej Vsi. Pod vedením troch lektorov a piatich dobrovoľníkov si mohli zažiť, že aj oni môžu byť hrdinami všedného dňa. Vďaka ochote, zanietenosti a šikovnosti lektorov i dobrovoľníkov Face clubu, víkend pre nich odštartoval pozvaním do nevšedného dobrodružstva. Po prijatí výzvy sa ocitli v novom svete kde stretli priateľov i nepriateľov, prekonali nástrahy a nebezpečenstvá, aby získali poklad a vrátili sa späť do svojho sveta, a stali sa hrdinami každodennosti.

Nové miesto

Víkend sme prvýkrát nerealizovali v Tatranskej Lomnici.  Spoznali sme neznáme miesto pre nás všetkých, Penzión Medvedica 🐻, kde sme boli ubytovaní a strávili celý náš program. Nachádza sa za Tatranskou Štrbou a je umiestnený v krásnej chatárskej oblasti, ideálne miesto pre zrodenie nových hrdinov 🦸🏻‍♂ 🦸🏻‍♀. Ak by ste chceli dobrý tip na ubytovanie, kde sa i nemožné stáva možným choďte do „Medvedice“, personál penziónu a ich ochota, sa tak často nevidí. Aj prostredie, ktoré sme mali k dispozícii, bolo pre školenie, skupinky, aktivity veľmi veľkorysé.  Napriek tomu, že víkend bol riadne upršaný ☔, keď sme to potrebovali usmialo sa na nás aj slniečko 🌞.

Angažovanosť mladých

Ale poďme od počasia a zvieratiek ⛅ 🐻, späť k tomu, prečo sme tam vlastne prišli. Naším cieľom bolo motivovať mladých ľudí, aby si začali všímať svoje okolie a hľadali spôsob ako by mohli byť vo svojom okolí nápomocní. Cieľ sme prepájali s konceptom cesty hrdinu od Josepha Campbella. Zistil sme, že mladí si svoje okolie všímajú a uvedomujú si možnosti ako by mohli pomáhať. Nájsť teda problém, ktorý by chceli riešiť nebolo vôbec ťažké. Projekty, ktoré sme začali spolu s nimi tvoriť sú na najlepšej ceste k tomu, aby sa zrealizovali. Veríme, že si svoju motiváciu mladí udržia, vytrvajú na ceste hrdinu 💪, a takouto čiastkou sa pokúsia pomôcť svojmu okoliu.

Od nápadu k realizácii

Na víkende vzniklo celkovo 5 skvelých nápadov, kde a ako zlepšiť svoje okolie. Prvé plány na realizáciu sú už hotové a teraz vytvorené tímy čaká realizácia. Veríme, že nepotrvá dlho a budeme sa spolu môcť tešiť zo zrealizovaných projektov. Ich zhodnotenie prebehne už v novembri.

Ďakujeme odvážlivcom, že sa zapojili do nášho programu a aj takýmto spôsobom chcú dobro prinášať do svojho okolia!

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

, , ,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu