ČlánokFace club

Veľká noc vo Face Clube bola bohatá na aktivity

Veľká noc je jedným z najväčších slovenských sviatkov v roku. Aj my sme jej preto venovali množstvo pozornosti a pripravili si pre deti a mladých rôzne aktivity. 

Veľkonočný program sme otvorili rodinnou pokladovkou Dobrodružstvo králika Petra. Počasie nám v ten deň síce neprialo, no my sme to aj napriek tomu zvládli až do konca. 

Detské popoludnia sa niesli v duchu kreatívnych dielní, spoločných hier a veľkonočného pečenia. Pod rukami detí vznikli veľkonočné vence, zajačiky či chutné ukrajinské veľkonočné pečivo. Všetky tieto podujatia si pre deti pripravili zahraničné dobrovoľníčky Paula, Máša a Pinja. 

Vedomosti o veľkonočných tradíciách 4 rôznych krajín sme si overili vo veľkonočnom medzinárodnom kvíze. Vedel si, že Lotyši na Veľkú noc pália hojdačky, aby sa bosorky nemohli hojdať? Alebo že veľkonočná tráva vo Fínsku symbolizuje prebúdzanie jari či to, že Ukrajinci slávia veľkonočné sviatky týždeň po nás? Kvíz bol plný naozaj zaujímavých informácií. 

Na Zelený štvrtok sme sa trochu priblížili našim susedom na Ukrajine. Dobrovoľníčka Máša nám na International Eveningu v našej záhrade predstavila Ukrajinu. Dozvedeli sme sa o zvykoch, tradíciách, spoznali hudbu a tance a v neposlednom rade ochutnali chutné národné jedlá – boršč, sladké pirohy s višňami a iné.                                                                                                                                     

Veľkonočná oblievačka neminula ani naše zahraničné dobrovoľníčky, ktoré si na vlastnej koži okúsili tradíciu, ktorú nenájdeme v žiadnej z krajín, z ktorých pochádzajú. Dúfame, že im litre vody od našich chalanov dožičia zdravia a krásy na sto rokov dopredu :D.

Veríme, že aj vy ste mali pokojné sviatky v kruhu najbližších a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia.

 

, , ,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu