PodujatiePôjd

Pozvánka na online workshop Maratónu písania listov

  1. 12. 1948 – Paríž – Valné zhromaždenie OSN

V tento výnimočný deň prijali vládni predstavitelia členských štátov Organizácie Spojených národov dôležitý dokument – Všeobecnú deklaráciu ľudských práv, ktorá mala rozhodujúci význam pre zakotvenie ľudských práv v povojnovej Európe. 

Od tých čias si 10. december pripomíname ako Medzinárodný deň ľudských práv

Avšak nie všetci ľudia majú v tento deň chuť oslavovať. Napríklad človek, ktorý je väznený za ochranu prírodných zdrojov alebo osoba, ktorá je odsúdená za podnecovanie nepokojov, hoci si iba plnila svoju novinársku prácu a pravdivo informovala čitateľov/čitateľky. 

Práve ste si prečítali o dvoch zo šiestich prípadov, ktorým sa venuje Maratón písania listov. Maratón písania listov je najväčšie ľudskoprávne podujatie na svete, počas ktorého sa píšu a odosielajú milióny listov solidarity a petícií, ktorými sa žiada spravodlivosť pre nespravodlivo väznených, utláčaných a prenasledovaných ľudí. Zapojiť sa môžete aj vy!

Pre mladých ľudí vo veku 16-19 rokov pripravujeme online workshop, na ktorom budeme diskutovať o tohtoročných prípadoch Maratónu, zamýšľať sa nad tým, k akému porušeniu ľudských práv dochádza v jednotlivých prípadoch a hlavne si ukážeme to, že každý/každá z nás dokáže byť šíriteľom zmeny a zlepšiť situáciu ľudí, ktorí sú tisíce kilometrov od nás. 

Podujatie sa uskutoční v utorok 14.12. v čase od 18:00 do 19:30 cez platformu ZOOM.

Prihlasovací formulár na podujatie: https://forms.gle/NAGXiFWENozjFnET9 

Do Maratónu písania listov sa môžu zapojiť všetci, ktorí majú záujem. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke https://maraton.amnesty.sk/ 

Tak napíšte list a zmeňte niečí život!

Mgr. Lucia Bafiová

vzdelávacie centrum Pôjd

Petzvalova 16, Spišská Belá

 

,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu