ČlánokPôjd

Počas prvého anglického denného campu sme spoznali tajomstvá vesmíru

Anglický denný camp Cesta do vesmíru si pre deti pripravila zahraničná dobrovoľníčka Pinja z Fínska. Tento camp bol určený pre mladších, ktorí s angličtinou začínajú.

Aké sú planéty našej slnečnej sústavy? 

Počas campu deti skúmali charakter planét. Zisťovali napríklad, prečo má Merkúr najviac kráterov a ako také krátery vôbec vznikajú. Alebo prečo sú na Jupiteri časté búrky. Každú planétu následne namaľovali, kde sa snažili zachovať ich farby a napodobniť povrch. Taktiež ,,zozbierali,, vzorky zo všetkých planét. Napríklad z Venuše ,,získali,, lávový kameň, pretože je typická tým, že sa tam nachádza veľa sopiek.

Nechýbali spoločné hry či vesmírny experiment 

Každodennou súčasťou boli spoločné hry, ktoré utužovali vzájomné vzťahy v skupine a tiež zábavný experiment, kedy účastníci vyrobili niekoľko vesmírnych rakiet, ktoré následne ,,vyslali do vesmíru.,, Verte či nie, rakety naozaj leteli.

Anglický camp sme ukončili výletom do planetária

Kam inam by sme mohli ísť, však? V planetáriu v Prešove sme vďaka dvom interaktívnym programom spoznali  vesmír ešte o čosi viac. Dozvedeli sme sa, v čom spočíva príprava astronautov na cestu do vesmíru, ako štartuje raketa a tiež ako sa vracia naspäť na Zem. V druhom programe sme sa zasa dozvedeli čosi viac o slnku, mesiaci či hviezdach. Na konci programu sme oprášili svoje nadobudnuté vedomosti v krátkom kvíze, nakúpili suveníry, získali odmenu v podobe odznaku a pobrali sa naspäť domov, kde sme ešte skočili na zmrzku.

Naše vesmírne dobrodružstvo bolo naozaj parádne!

,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu