ČlánokFace club

Olympijské prázdniny vo Face Clube boli plné života

Olympijské prázdniny vo Face Clube boli plné života 🙂   

Uplynulý týždeň mali deti a mladí z východného Slovenska jarné prázdniny. Preto si pre nich Face Club spolu s jeho dobrovoľníkmi a zamestnancami pripravil bohatý program. Téma prázdnin sa niesla v olympijskom duchu, ktorý na Slovensku pretrvával z nedávnych osláv olympijského bronzu. Jednotlivé programové aktivity boli rozdelené do detských, mládežníckych, ale aj zmiešaných aktivít. 

V pondelok sme s deťmi otvorili olympijský týždeň debatou o olympiáde a jej symboloch. Následne sme si vyrobili vlastné vlajky, fakle a navrhli vlastných maskotov – medveďa, mačku, kamzíka, líšku či kráľa. Program sme ukončili olympijským SUPER kvízom, kde sme si otestovali svoje vedomosti, kresliace či hádacie zručnosti. Kvíz mal svojich víťazov, no žiaden z účastníkov nezostal bez odmeny. 

V druhý prázdninový deň sa v hokejbalovej hale na Žingorke uskutočnila olympiáda na ľade. Prišlo takmer 40 odvážnych športovcov – malých i väčších, zdatnejších aj menej zdatných no o to viac odhodlaných. Súťažiaci overovali svoje schopnosti spolu v 10 disciplínach. Trénovali streľbu na bránku, hod loptičkou, slalom, rovnováhu v prenášaní loptičky na lyžičke či šikovnosť v podplazení prekážky. Všetci malí športovci zo seba vydali to najlepšie a môžeme potvrdiť, že im to šlo naozaj skvelo. Olympiádu sme ukončili stoličkovým tancom, slávnostným oceňovaním a spoločnou fotkou. 

Tretí prázdninový deň bol bohatý na aktivity. Dopoludnie vo Face Clube sa nieslo v duchu olympijskej prípravy. Deti trénovali svoju šikovnosť, trpezlivosť, vytrvalosť, ale potrápili aj myseľ. Popoludní prebehol v hokejbalovej hale priateľský hokejový zápas. Na ľade sa postupne striedali 4 tímy mladších a starších hráčov. Góly padali jedna radosť. Večerný Face Club sa niesol vo voľnej atmosfére a každý, kto prišiel si mohol vybrať, čo bude chcieť robiť. 

Vo štvrtok večer k nám až zo Spišskej Novej Vsi zavítala výživová poradkyňa Denisa Džuganová – @nutrition_by_denisa, ktorá sa s nami podelila o svoje know how. Porozprávala nám o tom ako modré svetlo z mobilov ovplyvňuje naše telo a spánok a ako je dôležité si pravidelne dopriať svetelnú hygienu. Deniske ďakujeme, že medzi nás prišla a podelila sa s nami o svoje vedomosti. 

Piatkové dopoludnie sme začali spoločnými hrami, následne sme svoje ruky zamestnali kreatívnym tvorením, kde sme si vyrobili vlastné medaile, olympijské zástavy, čiapky a iné. Detské dopoludnia sme oslávili chutnými donutmi v olympijských farbáchPoobede sme sa presunuli na klzisko. Skúsili sme curling, no zistili sme, že s 2 dvoma žehličkami to veľmi nepôjde. Tak ak máš starú žehličku, môžeš nám ju priniesť, do ďalšieho roka nazbierame potrebný počet a potom zahráme poriadny curling. No aj napriek tomu si na ľade každý našiel to svoje – hokej, metlový tanec či si len tak zakorčuľovať. Večer sa niesol v znamení preverenia olympijských vedomostí. Prebehol kvíz Milujem Olympijské hry, ktorý si pre mladých pripravila naša zahraničná dobrovoľníčka Paula. Dva tímy súperili v rôznych úlohách a disciplínach. Víťazom blahoželáme. 

Olympijské prázdniny sme ukončili inšpiratívnou diskusiou so vzácnymi hosťami. Zavítala k nám slovenská olympijská reprezentantka, sánkarka a vlajkonosička na ZOH v Pekingu 2022 Katka Šimoňáková a chalani z občianskeho združenia PretekaRYS Marek Podolinský a Michal Jurčo – sparťanskí bežci a účastníci Majstrovstiev sveta v Spartan Race. Všetci traja hostia sa s nami podelili o svoje športové zážitky a skúsenosti. Diskusia sa niesla v naozaj veselom duchu a bola pre nás veľkým obohatením. Katka priniesla dresy z rôznych pretekov, ktoré rozdala poslucháčom diskusie a taktiež ukážku svojej výstroje. Chalani zase so sebou priniesli medaile z rôznych slovenských aj zahraničných behov, vrátane toho majstrovského. Katka, Marek a Michal ďakujeme, že ste medzi nás prišli a podelili sa s nami o vaše zážitky a tiež povzbudili mladých k rozvoju ich vzťahu k športu. 

Taktiež ďakujeme všetkým – deťom, mladým, rodičom a dobrovoľníkom, ktorí sa našich aktivít zúčastnili a pomáhali s ich prípravou a realizáciou. Práve vďaka vám boli a tieto podujatia tak skvelé a veríme, že ste si ich užili minimálne tak ako my. 

Tešíme sa na vás pri ďalších našich aktivitách. 

Zaujíma ťa, koľko sa nás uplynulý týždeň stretlo či koľko aktivít sme pripravili? Sleduj čísla nižšie 🙂

Olympijské prázdniny vo Face Clube v číslach 

 • 3 detské dopoludnia 
 • 1 olympiáda na ľade 
 • 1 hokejový zápas 
 • 1 inšpiratívny workshop
 • 1 kvízový večer 
 • 1 inšpiratívna diskusia 
 • 4 vzácni hostia 
 • viac než 45 detí na detských dopoludniach 
 • viac než 40 účastníkov olympiády na ľade 
 • viac než 30 hokejistov 
 • viac než 50 účastníkov spoločného korčuľovania 
 • viac než 100 mladých účastníkov večerných programov 
 • takmer 10 dobrovoľníkov zapojených do priebehu aktivít 
 • spolu viac než 300 detí, mladých, rodičov a iných ľudí, spolu s ktorými sme mali cez prázdniny možnosť stráviť čas
 • spolu takmer 30 hodín aktivít vo Face Clube aj mimo neho.

 

 

,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu