ČlánokFace club

Komunitná nedeľa znova spojila niekoľko organizácií

Poslednú júlovú nedeľu sa aj napriek chladnejšiemu počasiu uskutočnilo podujatie Komunitná nedeľa. Toto podujatie prebiehalo v areáli evanjelického kostola. Išlo o vzájomnú spoluprácu niekoľkých organizácií s jedným cieľom, stráviť spoločný čas.

Každý prispel svojou troškou

Veľká vďaka patrí organizácii Sem – spoločenstvo evanjelickej mládeže a chalanom z Domu na polceste vo Veľkom Slavkova, ktorí zahnali náš strach z nepriazne počasia a zachránili nás pred prípadným dažďom prostredníctvom zapožičania a postavenia veľkokapacitného stanu.

Svoje priestory pre účely príjemného komunitného stretnutia poskytol Cirkevný zbor evanjelickej cirkvi v Spišskej Belej, no nezostali sme len pri priestoroch. Pani farárka Mgr. Eva Germanová, PhD. počas dvoch prehliadok zvedavým účastníkom ochotne priblížila evanjelický kostol a jeho históriu.

Face Club v spolupráci s občianskym združením Expression o.z. a mestom Spišská Belá pripravil športové aktivity pre deti. Súčasťou boli luky, ľudský bumerang, Jenga veža a mnohé ďalšie. Mladí dobrovoľníci sa postarali aj o chutné lievance so šľahačkou a ovocím. Dobrovoľníčka Máša z Ukrajiny popoludnie spríjemnila hrou na klavír a tiež si ,,splnila,, sen a zahrala si na chrámovom organe. Dobrovoľníčka Erika z Lotyšska zasa pripravila pre deti a mladých komunitnú hru. Všetci úspešní riešitelia boli zapojení do žrebovania o 3 spoločenské hry. Víťazom Lucke, Sofii a Tobiášovi srdečne blahoželáme. Materské centrum Hernička si pripravilo aktivity pre najmenšie detičky. Hračky, knižky a iné tvorenie nesmelo chýbať. Jedna z členiek, Viki Sisková si pre všetky mamičky, ale aj oteckov pripravila workshop o Montessori prístupoch a aktivitách pre detičky do 3 rokov. Podelila sa s nami aj s bohatou ukážkou rôznych vlastnoručne vyrobených, ale aj kúpených pomôcok. Mamičky s detičkami z občianskeho združenia Kráčame spolu si pre všetky zvedavé detičky pripravili rôzne aktivity. Tvorivé dielne, aktívna pena, farby či iné aktivity na rozvoj jemnej motoriky spríjemnili chvíle nielen detičkám, ale aj rodičom. Herečky z ochotníckeho divadla Theatrobalans zasa svojimi maľbami premenili všetky detské tváre na motýliky, spidermanov či mačičky.

Spoločný deň mal rozprávkový záver

Spoločný deň sme ukončili premietaním rozprávky Údolie lampášikov. O divákov veruže nebola núdza. Kinosála sa naplnila do posledného sedadla či poslednej stoličky, ktorú sme mali k dispozícii. Premietanie rozprávky bolo podporené výzvou poslancov Prešovského samosprávneho kraja.

Ďakujeme všetkým…

Partnerom, ktorí svojou účasťou prispeli do programu, ale hlavne tým, ktorí medzi nás prišli. Pretože o tom to celé bolo, aby sme sa stretli, porozprávali, zabavili. Veríme, že ste s nami strávili príjemný čas a že sa uvidíme aj nabudúce. My sa na vás už teraz tešíme.

Vybrané aktivity boli podporené z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja.

, ,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu