ČlánokFace club

Kaštieľny park ožil rozprávkovými postavami

Kto nemá rád rozprávky? Každý malý aj veľký sa nájde určite aspoň v jednej. Tri prasiatka, Snehulienka a sedem trpaslíkov či Shrek, to sú len tri príklady z množstva, ktoré nám napadá.

Rozprávka pre všetkých

Preto aj náš program na tohtoročných kaštieľnych hrách bol o rozprávkach. Časť parku ožila rôznymi postavami z najrôznejších rozprávok. Deti mohli stretnúť Ariel, Tarzana a jeho Jane, včielku Máju či klobučníka z krajiny zázrakov.

No tieto postavičky tam neboli len tak pre nič za nič. Všetky mali dôležitú úlohu – overiť schopnosti a vedomosti malých návštevníkov rozprávkového lesa.

Kto každý sa v rozprávkovom lese objavil?

Po úvodnej registrácii a privítaní lesnými škriatkami sa deti mohli pustiť do práce.

Klobučník overil ich vedomosti v oblasti byliniek a deti pohostil chutným čajom. Pri babe jage si zase vyskúšali penový experiment. Včielka Maja overila ich vedomosti z matematiky a schopnosť skákať na švihadle a Popoluške zase pomohli roztriediť strukoviny, vybrať z nich zatúlané zápalky a zložiť z nich hlavolam. Na stanovišti pri Tarzanovi a Jane deti zasa overili svoju mušku v streľbe z luku a rovnováhu v chode po lane. Víla Zvonilka deti previedla labyrintom a tri prasiatka postavili dom, ktorého odolnosť malí návštevníci testovali. Poslednou rozprávkovou postavičkou bola Ariel, kde úlohou menších detí bolo uloviť rybky z bazéna a väčších zasa uloviť ľudí (ich podpisy), na základe vybraných charakteristík.

Šikovnosť bola odmenená

Na každom stanovišti deti získali za splnenie úlohy pečiatku. Po zozbieraní všetkých pečiatok svoju kartičku nalepili na nástenku a prebrali si odmenu v podobe rozprávkových nálepiek.

Ďakujeme…

Všetkým lesným návštevníkom za odhodlanie a radosť z plnenia úloh a tešíme sa na další ročník. Rovnako ďakujeme našim rozprávkovým kamarátom za ich ochotu s deťmi stráviť krásne popoludnie 🥰.

,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu