ČlánokFace club

Karneval na ľade bol rozprávkový

Face Club bol súčasťou karnevalu na ľade

Mesto Spišská Belá v spolupráci s Face Clubom dňa 19. februára zorganizovalo Karneval na ľade. Podujatie sa konalo na ľadovej ploche hokejbalovej haly.

Prednedávnom skrsla pekná myšlienka zísť sa ako voľakedy na fašiangy.  Veď naši dedovia tieto ľudové sviatky využívali takisto na spoločné stretanie. Veľmi nás teší, že sme oživili túto tradíciu aj na pôde mesta. Pred pôstom je to jedna z posledných možností zabaviť sa.

Celé podujatie príhovorom otvoril pán primátor Jozef Kuna. Pri pohľade na ľad, bolo jasné, že Beľania s nadšením prijali pozvanie na karneval. Svoje ratolesti poobliekali do rôznych kostýmov a v dobrej nálade korčuľovali do rytmov hudby, ktorú od začiatku do konca akcie púšťal DJ Maroš. Celkovo sa zaregistrovalo 98 masiek. Najmladšia účastníčka „lienka“ mala len 2 roky.

Zamestnanci a dobrovoľníci z Face Clubu sa postarali o skvelý program. Vymysleli pre deti rôzne súťaže, animátori sa poprezliekali za maskotov a s deťmi tancovali a šantili na ľade. Radosť v tvárach najmenších, ktorí prejavovali nadšenie zo stretnutia s ich obľúbenými rozprávkovými postavičkami bola všetkým tou najväčšou odmenou. O zúčastnených sa staralo až 10 populárnych postavičiek. Korčule si obula včielka Maja, Ferdo mravec, Pat a Mat, Tatko Šmolko, Minion, Olaf a aj dievčatkami obľúbená Skye z Tlapkovej patroly. Celou akciou nás slovom doprevádzali Mickey Mouse a Minnie.

Súčasťou programu bola aj prezentácia masiek a súťaž o najkrajší karnevalový kostým.  Súťažilo sa v troch kategóriách: 3-6 rokov, 7-10 rokov, 11-15 rokov.

Šesť členná porota sa po každom kole dlho radila. Spočítali hlasy a vybrali tie masky, v ktorých bola najpočetnejšia zhoda. Víťazi boli odmenení potleskom a z rúk primátora mesta si prevzali diplomy a vecné ceny.

Všetci veríme, že o rok sa stretneme na druhom ročníku tejto vydarenej akcie.

Víťazi:

  1. Eliáš Zibura
  2. Michaela Compelová
  3. Matúš Gumulák

 

  1. Karin Kušionová
  2. Andrej Božek
  3. Sofia Kubalošová

 

  1. Miriam Polačeková
  2. Branislav Vojčík
  3. Barbora Danielčáková
,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu