ČlánokFace club

Jarná kamarátska opekačka spojila nielen komunitu, ale pomohla aj dobrej veci

Sobotné popoludnie sa v priestore denného centra v Strážkach nieslo v duchu dobročinnosti, vzájomnej pomoci a priateľskej atmosféry. Taká bola jarná kamarátska opekačka.

Nápad spojiť chutné jedlo z ohňa, príjemné prostredie, program pre deti a zároveň charitatívny účel vznikol už dávnejšie v hlave Ľuba Šmindáka alias šefkuchára z lesa. Za pomoci množstva dobrých ľudí sa nám takto s príchodom prvých jarných dní podarilo tento nápad zrealizovať.

Cieľom kamarátskej opekačky bolo po náročných časoch znova spojiť komunitu v našom meste, užiť si krásny jarný deň a zároveň tým pomôcť ťažko skúšaným ľuďom z Ukrajiny. Na svoje si prišli deti, mladí, rodičia i seniori.

Vďaka finančnej a materiálnej pomoci nášho mesta, spoločnosti Marko Tatry, ale aj samotnému Ľubovi sa nám podarilo zabezpečiť chutné jedlo pre nás všetkých.

Ľubo a jeho ,,lesní duchovia,,   sa spoločne postarali o chutnú kapustnicu, ochutnávky z grilu a po celý čas dozerali na oheň a opekanie špekáčikov.

Dobrovoľníci z Face Clubu a občianskeho združenia Expression o.z. a v spolupráci so zamestnancami mesta sa zabezpečili  športovo kreatívny program pre deti. Decká si mali možnosť vyskúšať množstvo netradičných športov od skákacích nôh, soft lukov, mega binga až po bungee lano, crossnet či mega jenga vežu. V priestoroch denného centra boli pripravené kreatívne dielne s nádychom Veľkej noci.

Dobrovoľné hasičské zbory zo Spišskej Belej a Výbornej sa postarali o ukážky hasičskej techniky či práce psovoda. Deti si mali možnosť vyskúšať aj striekanie z hadice a pod odborným vedením natrénovať život zachraňujúcu kardiopulmonálnu resuscitáciu.

Peter Tetemonte nezištne poskytol nafukovacie atrakcie, čím ešte viac prispel k pozitívnemu zážitku našich detí zo spoločne stráveného dňa.

A nakoniec Joži Mačutek a Matúš Andráš celé podujatie zdokumentovali na svoje foťáky čím urobili toto podujatie nezabudnuteľným.

A aké sú štatistiky?

Vás všetkých, ktorí ste prišli bolo veľmi ťažké porátať. Ale čo vieme naisto je, že sme rozdali takmer 300 špekáčikov, plný kotol kapustnice, 200 ochutnávok jedál z griludesiatky litrov limonády.

Čo je však dôležitejšie, spoločne sa nám podarilo vyzbierať krásnu sumu781,83 eur, ktorými pomôžeme ľuďom z Ukrajiny. Finančný výťažok poukážeme na účet organizácie Človek v ohrození, ktorí pomáhajú nielen na hraniciach, ale aj priamo na Ukrajine.

Počas podujatia prebiehala aj materiálna zbierka, kde sa nám podarilo vyzbierať dve plné škatule trvanlivých potravín a hygienických potrieb. Túto materiálnu zbierku sme sa rozhodli venovať priateľom z Belianskej kaviarne, ktorí sa v Huncovciach a Veľkej Lomnici starajú o viac než 50 ľudí z Ukrajiny. Materiálnu zbierku prevzal zástupca Belianskej kaviarne Bohuš Bohunický.

Ďakujeme vám všetkým. Všetkým, čo ste prišli s nami stráviť krásny jarný deň, všetkým sponzorom, ktorí podporili prípravy podujatia, všetkým čo ste prispeli finančne či materiálne a pomohli tak ťažko skúšaným ľuďom a v neposlednom rade všetkým, ktorí do príprav tohto podujatia vložili nielen svoj voľný čas, ale hlavne svoje srdce. Bolo to tam cítiť.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia s vami!

, , ,

Ďalšie novinky

Najčítanejšie články
Menu