Spoznaj hostí konferencie #MladíMladým

Matej Adam

Kto je Matej Adam? 😊

Ahojte!
Volám sa Matej Adam a som študent na strednej škole LEAF Academy v Bratislave. Téma duševného zdravia bola vždy v mojej blízkosti, keďže môj otec je terapeut. Netrvalo dlho, kým začala byť blízka aj mne, keďže v rámci školského predmetu podnikavé líderstvo som v roku 2020 spoluzaložil projekt inako, ktorý sa zaoberá prepojením sveta duševného zdravia a mladých ľudí. Momentálne sme tím jedenástich dobrovoľníkov, ktorí sa snažia šíriť informácie cez workshopy na školách a sociálne siete. Okrem toho sa venujem aj Peer Counsellingu na mojej škole, čiže slúžim ako emočná pomoc pre mojich rovesníkov.

Na konferencii Mladí Mladým budem ako rečník hovoriť o mojej skúsenosti v oblasti komunikácie duševného zdravia a momentálnych problémoch v tejto oblasti na Slovensku. Dúfam, že budem môcť priniesť novú perspektívu a zároveň spoznať ľudí, ktorí taktiež vyjadrujú záujem o túto tému.

Soňa

Soňa Oravcová, bude druhým hosťom konferencie

Pochádza z Liptovského Mikuláša a odmala sa venuje športu. Jej vášňou je lezenie a skialpinizmus. Ako hovorí Soňa: „Detaily, ktoré príroda ukrýva odhalí len tým, ktorí pozorne sledujú. Hory sú pre mňa miesto, kde čerpám energiu a snažím sa v nich tráviť čo najviac času, či už je to Slovensku alebo v zahraničí. Lásku k športu som pretavila aj do štúdia a vyštudovala som Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Som inštruktorkou horolezectva, zjazdového lyžovania, turistiky a cykloturistiky. Momentálne sa vzdelávam v kurze Medzinárodných horských sprievodcov UIMLA.
Tešíme sa na rečníčku Soňu a aj na teba, preto neváhaj a zaregistruj sa cez formulár 😍.

Matej a Matúš

Tretím hosťom bude dvojica chalanov z No more stigma Slovensko klinický psychológ Matej Herman a psychiater Matúš Virčík – odborníci na tému našej konferencie.
Kto je Matej a Matúš? 
➡️ Ahojte! Som Matej a pracujem ako klinický psychológ a psychoterapeut v Psychiatrickej nemocnici v Michalovciach. Okrem toho som sa spolu s ďalšími kolegami psychológmi a psychiatrami spolupodieľal na založení neziskovej organizácie No More Stigma, s ktorou sa už viac ako 4 roky venujeme destigmatizácii psychických porúch. Svojimi aktivitami sa snažíme zvyšovať povedomie verejnosti o dostupnosti starostlivosti o duševné zdravie a podporovať pri jej vyhľadaní všetkých, ktorí cítia, že ju potrebujú.
➡️
Ahojte, volám sa Matúš a v roku 2015 som ukončil Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. V tom istom roku som nastúpil ako sekundárny lekár do Psychiatrickej nemocnice v Michalovciach. Špecializačné štúdium v psychiatrii som ukončil v roku 2020. Venujem sa hlavne psychotickým poruchám, psychofarmakológii a celkovo biologickej psychiatrii. Som spoluzakladateľom a riaditeľom neziskovej organizácie No More Stigma n.o., ktorá sa venuje destigmatizácii, edukácii a popularizácii psychiatrie. Prostredníctvom neziskovej organizácie by sme chceli osloviť čo najviac ľudí z odbornej aj neodbornej verejnosti a naštartovať tak reformu psychiatrie na Slovensku. Ukázať ľuďom, že za psychické ťažkosti sa netreba hanbiť.
Tešíme sa Mateja a Matúša a zdieľanie ich know-how a tešíme sa aj na teba, tak neváhaj a prihlás sa ešte dnes.

Alica

Štvrtým hosťom bude Alica Alis Uchytilová – autorka výstavy O záber ľahšia, zakladateľka projektu Náplasť na dušu a členka občianskeho združenia Psychiatria nie je na hlavu.
Som Alica, a tu je pár viet o mne…. 🙂
Približne od roku 2015 som sa začala venovať téme duševného zdravia. Pôvodne ma psychológia zaujímala ako odbor, ktorý som chcela študovať. Prišla mi fascinujúca. Ale ako to už v živote býva, „niekedy nám život dáva citróny“, mne prišla do života úzkosť. Odvtedy sa môj život diametrálne zmenil. Našťastie som otvorený a tvorivý človek a o mojom prežívaní som začala hovoriť. Hľadala som médium, do ktorého by som preniesla svoje utrpenie a smútok. Našla si ma fotka. Roky som sa sama fotila v náročných stavoch, akoby som každým záberom uväznila kúsok svojej bolesti. Malo to pre mňa terapeutický účinok. Takto vznikla výstava O záber ľahšia. Neskôr prišiel projekt Náplasť na dušu https://www.instagram.com/naplastnadusu/, ktorý vznikol počas prvého lockdownu. Vytvorila som vizuálnu pomôcku určenú na podporu duševného zdravia. A práve vďaka tomuto projektu som bola pozvaná na Konferenciu Mladí Mladým. A vlastne, ešte som chcela dodať, keď ti život dáva citróny, tak si z nich treba urobiť limonádu. Teším sa na Vás.

Sabra

Hosťom číslo päť bude Sabra Zureková – mladá študentka, ktorej téma duševného zdravia nie je ľahostajná.
Sabra, povedz nám niečo o sebe. 🙂
Ahojte, volám sa Sabra. Som čerstvá študentka vysokej školy. Téme psychického zdravia som sa začala venovať pár rokov dozadu. Je to pre mňa dôležitá téma, ktorá sa týka každého z nás. Každý z nás je dôležitý a treba si to uvedomovať. Netreba sa báť hovoriť o svojich pocitoch a myšlienkach. Psychické zdravie je často podceňované. Rada by som ľudom ukázala, že by nemalo byť. Nemusíme sa cítiť zle. Každý si zaslúži byť šťastný, aj keď je to dlhá a ťažká cesta. Ale s trochou empatie, si vieme navzájom pomôcť.
Tešíme sa na Sabru, ale aj na teba, preto neváhaj a zaregistruj sa.

Zuzana

Posledným hosťom bude Zuzana Matuščáková – redaktorka magazínu Forbes a spoluzakladateľka projektu Nevyhorení.
Zuzana je redaktorka magazínu Forbes a spoluzakladateľka projektu Nevyhorení, ktorého cieľom je prispieť k tomu, aby sa na Slovensku začalo viac hovoriť o duševnom zdraví. Je spoluautorkou knihy Nevyhorení, ktorá priniesla 21 skutočných príbehov o syndróme vyhorenia zo Slovenska, a od júna minulého roka vedie podcast s rovnomenným názvom. Spoločne so psychológmi a ďalšími odborníkmi v ňom rozoberá rôzne fenomény z oblasti mentálneho zdravia a wellbeingu.
Tešíme sa na Zuzku, ale aj na teba, preto neváhaj a zaregistruj sa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu