Neformálne vzdelávanie

Okno do sveta aktuálnych a neobjavených tém

Teambuilding
Spoločný zážitok je recept na dobrú atmosféru

Myslíme si, že spolupráca v akomkoľvek kolektíve je veľmi dôležitá. Preto sa snažíme nachádzať a budovať tímového ducha, ktorý vidí úspech, keď ,,do cieľa,, prídeme spolu. Cestou od skupiny k tímu sú radosť, hry, nevyriešené hádanky, spoločné prekážky, ale aj pocit neznáma či prijateľného strachu. Chceme pomáhať tvoriť tímy, ktorých tímový duch bude synonymom spolupatričnosti, efektivity a synergie.

Živé knižnice
Bez čítania s otvorenými ušami

Vieš čo je to živá kniha? Je to osoba, ktorá sa podelí o svoj príbeh, ale nie ten vymyslený, ale skutočný, jej príbeh, ktorý prežila. Takýto druh neformálneho vzdelávania je podobný storytelling a my s ním veľmi radi pracujeme ako s nástrojom učenia sa. A vieš, čo je na tom to skvelé? Že sa s hrdinom príbehu môžeš skutočne stretnúť, opýtať sa ho niečo, čo ťa zaujíma a porozprávať sa s ním. Príbehy živých knižníc môžu byť naozaj rôzne, stačí si len predstaviť, že každý z nás je hrdinom toho svojho.

Mládežnícke výmeny
Jedno miesto, no niekoľko krajín, kultúr a jazykov 

Vieš prečo sa výmeny nazývajú výmenami? No lebo keď si účastníkom výmeny, si zároveň jej spolutvorcom aj realizátorom. Vymieňaš si s ostatnými mladými svoje nápady a názory, učíš sa ich prijímať s ich kultúrou, s tým čo majú s tebou spoločné, ale aj odlišné, prekonávaš bariéru komunikácie v cudzom jazyku a tak tvoríš nové priateľstvá. Jednoducho vymeníš svoje staré ja za nové a svet ti zrazu bude pripadať omnoho menší. 

Anglické campy
Tradícia, ktorá vznikla vďaka zahraničným dobrovoľníkom.

Jazyk je dverami do sveta. Preto sa snažíme dostávať ho prirodzene medzi decká a mladých. Anglické campy sú jeden týždeň trvajúca aktivita, v ktorej sa deti a mladí môžu stretnúť s cudzím jazykom počas hry, ale aj počas bežného rozhovoru, a tak prirodzene zlepšovať svoje jazykové schopnosti. Campy vedú zahraniční dobrovoľníci neformálnou a zážitkovou formou tak, aby bol každý deň nezabudnuteľný.

Konferencia Mladí mladým
Priamočiara čerstvá inšpirácia

Chalan, ktorý točil film na najchladnejšom mieste na Zemi, na ktorom bolo -50 °C? Kamoši, ktorí precestovali 40 krajín sveta na vlastnoručne prerobenej dodávke? Fotograf, ktorý fotil najväčší hudobný festival na svete – Tomorrowland?

Áno, aj týchto zaujímavých speakrov ste mohli stretnúť na našej inšpiratívnej konferencii. Ako a prečo sa im to podarilo? Príď sa aj ty inšpirovať na konferenciu, na ktorej sa zúčastnili tiež: Karolína Farská (Za slušné Slovensko), Tono S (rapper), Filip Jančík (huslista), Maja Demjanovičová (Pure junk), Peter Hajduček (Footshop), Dany Menšík (slackliner) a ďalší. Príprava a realizácia konferencie je našou srdcovou záležitosťou.

Programy pre školy
Spájame formálne s neformálnym

Čo je to kritické myslenie? A prečo je v dnešnej dobe také dôležité? Ako sa nenechať obalamutiť argumentačnými chytákmi? A ako sa vyhnúť zbytočnej panike, ktorú vyvolávajú hoaxy? Môžem byť v online svete v bezpečí? Môžem byť aj ja užitočný pre svoje okolie?

Takéto, ale aj iné aktuálne témy ponúkame školám. Prostredníctvom neformálneho vzdelávania ako kritické myslenie, mediálna gramotnosť či online bezpečnosť u mladých ľudí vyvolávame zvedavosť a prostredníctvom nej ich vťahujeme hlbšie do tém, ktoré sú v dnešnom svete nenahraditeľné.

Workshopy pre učiteľov
Rýchla dávka inovatívneho myslenia

Profesia učiteľa je jednou z najnáročnejších. Učiteľ by mal vzdelávať a inšpirovať, ale zároveň aj motivovať a posúvať dopredu. Jednoducho multifunkčný človek.

Vážime si učiteľov a ich námahu. V ich úsilí ich nechceme nechať samých. Práve preto ponúkame workshopy, ktorými chceme prinášať nové inšpirácie v ceste za inovatívnym a plnohodnotným vzdelávaním.

Spoločenské hry
Veríme, že hra je najprirodzenejší spôsob učenia.

Moderné spoločenské hry sú fenoménom dnešnej doby. Zabudnite na Človeče nehnevaj sa, to pre ozajstných „hráčov“ nie je hra. Hra je pre nás dôležitým stavebným materiálom. Jej formy sú neuveriteľne rôznorodé a každý rok tvorcovia prekračujú limity spoločenských hier, tak ako ich poznáme. Preto tí, čo pracujú s mladými berú „board games“ jednoznačne do partie. V našej zbierke máme spoločenské hry pre mladších, starších a samozrejme aj pre dospelých. Hranie hier buduje tímovú spoluprácu, logické a strategické myslenie a tiež kreativitu a tvorivosť, argumentačné i komunikačné schopnosti.

Menu