Dobrovoľníctvo

Dobrovoľne a so srdcom

Cielené dobrovoľníctvo
Dôležitý pilier naše organizácie

Cielené dobrovoľníctvo je postavené na dobrovoľníckom programe, cez ktorý tvoríme podporný priestor pre angažovanie sa mladých ľudí, zvyšujeme povedomie o dobrovoľníctve a rozvíjame ho na lokálnej úrovni. 

V súčasnosti v našej organizácii funguje 20 členný tím dobrovoľníkov, ktorí participujú na aktivitách našej organizácie. Pomáhajú a vytvárajú outdoorové aktivity,  plánujú a realizujú programy pre deti a mladých, starajú sa o priestory a program Face clubu a mnoho iného. Skrátka napĺňajú svoj potenciál prostredníctvom toho, čo ich baví. 

Dobrovoľníci sú pre nás osobnosti s individuálnymi potrebami, a preto veríme, že prostredníctvom podporného programu založeného na pravidelných stretnutiach, individuálnej podpore a cielenej práci s dobrovoľníckym tímom mladí dokážu nachádzať svoje talenty a dary, hlbšie ich rozvíjať, majú možnosť budovať svoj charakter, postoje a silné priateľstvá, posúvať svoje limity, realizovať nápady a sny, a tým sa stávať kompetentnými mladými ľuďmi pripravenými do života.

Chceš aj ty zažiť dobrodružstvo dobrovoľníctva v našej organizácii? Stať sa členom nášho tímu? Tak neváhaj a pridaj sa k nám.

Zahraničné dobrovoľníctvo
Rozvíjame medzinárodné a interkultúrne vzťahy 

Prostredníctvom programov European Solidarity Corps už štyri roky prichádzajú do nášho mesta mladí dobrovoľníci zo zahraničia, ktorí sú obrovským jazykovým, kultúrnym, ale aj osobnostným či individuálnym prínosom nielen pre naše združenie, mladých, ale aj široké okolie. Vďaka zahraničným dobrovoľníkom môžeme prinášať neformálne hodiny cudzích jazykov do škôl, búrať jazykové bariéry u mladých ľudí a budovať silné medzinárodné priateľstva. 

Chceš aj ty okúsiť čaro dobrovoľníctva v zahraničí? Tak nás neváhaj kontaktovať, radi ti predstavíme dostupné možnosti a odpovieme na tvoje otázky.

Menu